5000 kary grzywny dla posiadaczy szamba.

Share

Tyle może wynosić górna granica nałożonej kary za brak umowy z firmą odbierającą nieczystości ciekłe ze zbiorników bezodpływowych tzw. szamba. W gronie zainteresowanych może znajdować się również grupa osób które posiadają ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym. Pierwsze pisma już trafiły do mieszkańców Gminy Jedlnia-Letnisko. O dziwo dokumenty w pierwszej kolejności trafiły do Radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Nadzwyczaj niebywale jest to że gospodarz gminy opresyjnie zaczyna od osób które są dla niego niewygodne.

Każdy kto otrzyma pismo jest zobowiązany do przedłożenia w przeciągu
7 dni od odebrania, dokumentów w postaci:

  • umowy z przedsiębiorcą który zajmuje się wywozem nieczystości ciekłych i posiada stosowne zezwolenie wydane przez UG Jedlnia-Letnisko;
  • dowody księgowe opłaty za wykonaną usługę za okres 5 lat wstecz;

Tu więc należałoby postawić pytanie „Co jeszcze szykuje dla nas władza oprócz podwyżki za śmieci i kontroli szamba…”. Mieszkańcy mają prawo godnie funkcjonować w gminie w której mieszkają a opieszałość dotycząca kanalizowania poszczególnych części gminy nie może przeradzać się w nakładanie kar finansowych. Można by dopuścić tę formę kontroli ale na terenach gdzie jest kanalizacja a niektórzy mieszkańcy nie chcą dokonać przyłącza. Wielu z was czeka już za długo na kanalizację której pomimo obietnic z 2014 roku nie widać. Co poniektórzy mieli okazję usłyszeć od włodarza że kanalizacji nie będzie budował w pewnych częściach gminy ponieważ mu się to nie opłaca. W gm. Pionki lub Gózd nie mają problemów ze ściekami bo już dawno powstały tam stosowne instalacje.

Czy takie zachowanie jest godne wójta gm. Jedlnia-Letnisko?

You may also like...

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
rademenesMikołajMaciej Frączek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mikołaj
Gość
Mikołaj

To pismo, którego skan zamieszczono powyżej nie jest nic warte bo nie jest podpisane. No chyba ze Pan, którego pieczątkę przystawiono jest niepismienny?! Generalnie można to pismo wrzucić do szamba- bez względu na to czy jest na to szambo umowa czy nie ma….

rademenes
Gość
rademenes

Wreszcie skończy się kombinowanie z szambami wylewanie pompowanie i szeroko pojęta gówniana kombinatoryka.

rademenes
Gość
rademenes

co to za wolność słowa cenzorze? manipulatorze