Wstęp do podwyżek opłaty za śmieci

Share

Zamieszczamy jeszcze nie publikowany fragment z wspólnego posiedzenia komisji Rady Gminy która miała miejsce 6 marca.

Komisję referował radny Mieczysław Kaim, na początku przedstawia koszty jakie ponosi gmina a potem namawia do podniesienia opłaty już od 1 lipca.

Proponuje on następujące stawki miesięczne.

Gospodarstwo 1 osobowe – 11.84 / msc
Gospodarstwo 2-3 osobowe – 29,60 / msc
Gospodarstwo 4 i więcej osób – 53,28 / msc

To jednak nie koniec bo kolejne podwyżki będą wprowadzane 1 styczna 2020. Jest zamysł zmiany systemu liczenia opłaty od osoby a proponowana stawa to 10,50 zł miesięcznie.

Podczas spotkania został rozdany Radnym projekt uchwały.

You may also like...

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MikołajśmieciarzVictoria45 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mikołaj
Gość
Mikołaj

Opłaty w górę a tzw. Odpady zielone nie są prawie wcale odbierane bo gmina wyczerpała limit. Kto w gminie ustalił czy zgodził się na taki limit? Może teraz przyjmie te odpady na swoją posesję?

śmieciarz
Gość
śmieciarz

Po pierwsze to nie gmina wyczerpała limit tylko instalacja Radkom, po drugie to nie gmina ustala te limity tylko województwo w wojewódzkim planie gospodarki odpadami, a po trzecie gmina nie może się nie zgodzić, więc nie ma nic do gadania.

Mikołaj
Gość
Mikołaj

To skoro to instalacja Radkom wyczerpała limit i śmieci nie są odbierane od mieszkańców tzn. Nie są ponoszone koszty transportu i przerobienia/składowania to chyba powinna nastąpić obniżka nie zaś podwyżka….. to takie naturalne się wydaje

Victoria45
Gość
Victoria45

Jaki system by nie stworzyć ,będzie dla kogoś krzywdzący .Ale w pozycji drugiej należy wydzielić na 2 osoby x 11,84 =23,68 ,a trzy osoby mogą zostać,a także pozycja czwarta tyż.

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Dodatkowo po obejrzeniu całej relacji wydaje mi się ze wójt złamał dyscyplinę finansową. Dokladal z budżetu kasę na coś na co nie powinien